Powrót do Bloga

Czym jest automatyzacja AI?

Czym jest automatyzacja AI?

Automatyzacja AI to proces, który łączy automatyzację i sztuczną inteligencję, taką jak uczenie maszynowe i głębokie uczenie, w celu osiągnięcia lepszych wyników.

Automatyzacja AI jest potężna, ponieważ pozwala nam cieszyć się zarówno korzyściami płynącymi z automatyzacji, takimi jak szybkość, wydajność, oszczędność czasu i skalowalność, jak i zaletami AI, takimi jak wgląd, elastyczność i moc obliczeniowa.

Firmy korzystające z automatyzacji AI mogą zwiększyć swoje możliwości, jednocześnie delegując powtarzalne zadania do maszyny.

Różni się to od czystej automatyzacji, ponieważ sztuczna inteligencja może uruchamiać, zatrzymywać lub zmieniać to, co robi, w oparciu o środowisko, w którym działa. Dla firm oznacza to szybszą, bardziej spersonalizowaną realizację i procesy, lepsze wykorzystanie i dokładność danych oraz poprawę ogólnej obsługi klienta.

Na przykład w marketingu najlepsze systemy AI pozwalają marketerom ustalać granice, nie ma ryzyka, że nieoczekiwane zdarzenia spowodują niepożądane skutki.

Firmy przestają martwić się powtarzalnymi zadaniami i skupiają się na zadaniach o wyższej wartości dodanej, skoncentrowanych na człowieku, takich jak: "Jak możemy ulepszyć naszą propozycję wartości, aby zwiększyć skalę działalności?".

Ze względu na te wyraźne korzyści, Forrester przewiduje, że większość firm z listy Fortune 500 zainwestuje w automatyzację AI w przyszłym roku. Tutaj link do "Przewidywania 2023: Sztuczna inteligencja", w którym twierdzą, że w 2023 r. przyjęcie sztucznej inteligencji "będzie nadal rosło i będzie bardziej kreatywne, godne zaufania i zoptymalizowane".

Paweł Maciążek